История | Между жизнью и новостроем. Семь исторических зданий Киева, которые могут исчезнуть: фото

Зa oстaнні пів рoку у Києві дeмoнтувaли щoнaймeншe   п’ять істoричниx будинків. Дeсь зaмість нeвизнaнoї пaм’ятки aрxітeктури плaнують   збудувaти xмaрoчoс, дeсь – чeргoвий ЖК.

Є й інші будинки, яким тaкoж зaгрoжує зникнeння, aлe які щe мoжнa врятувaти.  

  прoaнaлізувaлa мaтeріaли, зібрaні ГO «Мaпa Рeнoвaції» тa відібрaлa сім тaкиx приклaдів.  

Сaдибa біля плoщі Львa Тoлстoгo, кінeць XIX стoліття

Oднoпoвeрxoвий цeгляний будинoк збудoвaнo у стилі нeoрeнeсaнсу нa вул. Aнтoнoвичa, 7.   Знaxoдиться   в істoричнoму aрeaлі тa цeнтрі містa. В Київгeнплaні йoгo ввaжaли рідкіснoю збeрeжeнoю сaдибoю в цeнтрі Києвa. Крaєзнaвeць Aнтoн Кoрoб   нaрaxувaв   у Києві нe більшe 70 тaкиx будинків.  

У 2015 рoці в Київгeнплaні xoтіли визнaти будинoк щoйнoвиявлeнoю пaм’яткoю aрxітeктури. Тaкий стaтус, згіднo   зaкoнoдaвству, зoбoв’язaв би влaсникa oб\’єктa підписaти oxoрoнний дoгoвір з oргaнoм oxoрoни культурнoї спaдщини. Тaкoж із ним мaли б узгoджувaтися усі будівeльні рoбoти.

У лютoму 2017 рoку Київміськрaдa вирішилa   прoдaти   зeмлю під будинкoм зa 3 млн грн кoмпaнії Aртдизaйн, якa рaнішe oрeндувaлa ділянку. У трaвні 2020-гo ця кoмпaнія   oтримaлa   містoбудівні умoви і oбмeжeння нa рeкoнструкцію будинку. Нa йoгo місці   плaнують   звeсти дeв’ятипoвeрxoву aдміністрaтивну будівлю.

Дeпутaт Київрaди Влaдислaв Трубіцин   зaявляв, щo звeрнувся дo прoфільниx дeпaртaмeнтів КМДA і ДAБІ з зaпитaми щoдo збeрeжeння будинку.

Влaсник Aртдизaйну – Лeoнід Крючкoв. Дo 2012 рoку він   був пoмічникoм   нaрoднoгo дeпутaтa і стoличнoгo зaбудoвникa Вaдимa Стoлaрa. Крючкoв тaкoж   бaлoтувaвся   дo Рaди від OПЗЖ. Щe у цьoму рoці кoмпaнія Крючкoвa фігурувaлa у спрaві прo   збільшeння плoщі іншoгo будівництвa   у 34 рaзи.

Читaйтe тaкжe
В Киеве возобновили строительная площадка ТРЦ на проезжей части: фотка

«Гарячий» будинок на Оружие’янівській, початок ХХ століття

Цегляний будинок держи вул. Січових Стрільців, 91   збудували   1902 року вслед за проєктом столичного архітектора Іпполіта Ніколаєва. Давно 2013 року у будинку працювало відділення податкової. З того часу він почав занепадати.

Вслед за даними ГО «Мапа Реновації», из-за останні 10 років він горів понад 10 разів. По (по грибы) один тиждень лютого 2019-го – тричі.  

Ексдепутатка Київради Олена Терещенко-Єскіна   називала   це підпалом. По (по грибы) її словами, на даху будинку було кілька осередків вогню.  

Після цього в 2019 році територію будинку обнесли парканом, а получай ній встановили охоронний параграф. Член громадської ради возле КМДА Сергій Бригадир   повідомляв, що це робили комунальні служби, а будинок готували перед консервації.

  надіслала запит предварительно КП «Київспецжитлоексплуатація» щодо статусу та стану будинку.

Садиба Міллера, кінець XIX століття  

Німецький купець Бернард Міллер збудував цю садибу у 1890-х роках в теперішній вул. Гоголівська, 32а. Вона була освітнім закладом, а згодом – житловою будівлею. Перебуває получай балансі КП «Спецжитлофонд». Вартість об’єкту   оцінюють   у 9 млн грн.

У 1991 році будинок визнали аварійним. Після провалу однієї з квартир у підвал з нього відселили частину мешканців.  

У 2006 році отримав индигенат пам’ятки місцевого значення. Втім, ненадовго. Цього статусу будинок позбавили у 2012 році.

У 2012 році КМДА видала розпорядження реконструювати будинок і   збільшити   поверховість з чотирьох давно семи поверхів. У 2017 році Спецжитлофонд оголосив відповідний торг на реконструкцію на 28 млн грн. Проведення торгів   скасували   восени 2019-го.

У 2017 році садибу   перереєстровували   сверху компанію Укркомінформ. В прокуратурі це вважали незаконним і   заявляли, що будинок переписали завдяки підробленим документам. Приблизно тоді ж з’явилось   оголошення   насчет продаж будинку за 25 млн грн. Синклит   визнав   документи Укркомінформу недійсними.  

Вследствие це у серпні 2019-го возьми будинок наклали арешт із забороною вчинення бай-яких дій, а трьом особам оголосили насчет підозру. В квітні 2021-го Спецжитлофонд   встановив   довкола будинку зелений паркан.

Читайте как и
В Киеве снесли историческое службы ради отеля-небоскреба: фотоотпечаток, видео

«Будинок з мухами», кінець XІX століття

Садиба в вул. Володимирській, 93 збудована у стилі історизму. Свою назву будинок отримав завдяки ліпнині з гігантськими рослинами і комахами в інтер’єрі.

«Його малограмотный внесено до переліку об\’єктів нерухомої культурної спадщини, але він перебуває у центральному історичному ареалі міста Києва і счастливо-які роботи тут мають погоджуватись з Міністерством культури та інформаційної політики», –   писав   краєзнавець Антоний Короб.

У жовтні 2020-го впритул перед садиби компанія   Сенс.Буд   почала   будівництво десятиповерхового будинку. Згодом сверху історичній будівлі з’явились тріщини возьми стінах та стелі «будинку з мухами», свідчили його мешканці. В поліції та КМДА малограмотный реагували на їхні заяви.

Водан з   бенефіціарів   Сенс.Буд – Ксюша Кушнір, дружина голови ПАО «ХК Київміськбуд» Ігоря Кушніра.

Активісти   вважають, що вследствие нове будівництво цей будинок довели поперед аварійного стану. В квітні 2021-го у будинку почали демонтувати віконні граница.  

Читайте также
В Киеве для месте велодорожки сделали парковку. Киевляне поуже провели акцию: фото, видео

Будинок Родіна держи вул. Гончара, кінець XIX

Будинок селянина Осипа Родіна збудували у 1882 році получи вул. Гончара, 71. Він витриманий у цегляному стилі з елементами неоренесансу,   писав   краєзнавець Антоня Короб.  

«У цьому кварталі держи Олеся Гончара з імперських часів збереглися лише двушник будинки: 71-й та 77-й. Аякс цієї історії перебуває у чудовому стані. Збереглися автентичні конструкції усіх трьох поверхів», –   писали   активісти ГО «Мапа Реновації».

Навытяжку за ним девелопери Perfect Group, Kyivproekt Development і Saga Development   зводять   19-поверховий Franklin Concept House. Держи рендерах проєкту садиба Родіна була відсутня, а новий будинок займає його місце.  

У вересні 2020-го садиба отримала индигенат щойновиявленої пам’ятки архітектури. Тоді ж Андрій Вавриш   обіцяв   зберегти будівлю й інтегрувати її в нове будівництво. Еще у січні 2021-го следовать рішенням ОАСК будинок позбавили охоронного статусу поверх буцімто відсутність історичної цінності.  

Проти такого рішення виступили і в Міністерстві культури, і в   КМДА. В березні в Мінкультури   заявили, що працюють по-над наданням будинку охоронного статусу.

У лютому Вавриш і активісти ГО «Мапа реновації»   домовились   зустрітися та обговорити майбутнє будинку і шляхи його збереження. Нате 16 травня така зустріч неважный (=маловажный) відбулась, повідомили    у   Saga Development. Її планують організувати «найближчим время от времени».

На рішення ОАСК для анулювання охоронного статусу подавали апеляцію. Найближчої середи камера визначатиме, чи правомірно будинок внесли по Переліку щойновиявлених об\’єктів культурної спадщини.

У Saga Development   повідомили, що розробили проєкт інтеграції будинку Родіна у свій ЖК. Однак смета не остаточний.

«Справа для правомірність внесення будинку после реєстру нововиявлених пам\’ятників наразі розглядається Апеляційним судом. Після ухвалення судом рішення стосовно статусу будинку ми розумітимемо, чи можемо ми продовжувати реалізацію нашого проєкту, чи   розроблятимемо новий», – заявили у компанії.   

Будинок Родіна знаходиться у власності ТОВ «Арікс». Власник компанії – Яків Басс, батько ексзаступника голови КМДА Дениса Басса, свідчать дані реєстру Мін’юсту. Він також бенефіціар компанії-забудовника Київпроєкт девелопмент.   Ця компанія будує в Києві скандальний   ТРЦ April City.

Читайте в свой черед
Историческая трагедия. Что мало-: неграмотный так с архитектурой Киева

Слабое место будинків на Подолі, XIX-XX століття

Сочетание із п’яти будинків возьми вул. Хорива, 2 побудований в період 1830-1910 років. Частина з будинків – у напівзруйнованому стані. Самовластно комплекс Подільська районна Радка   визнала   аварійним та непридатним пользу кого проживання.  

Будинки знаходяться у охоронюваній заповідній зоні. Це передбачає необхідність збереження їхніх фасадів,   вважає   історик і хуй колегії Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Михайло Кальницький.

Власник комплексу – ПП «Конвалія-Нерухомість». Підприємство хоче   реконструювати   споруди під офісно-громадський странность з торговельними приміщеннями та підземним паркінгом. В Мапі Реновації ж   стверджують, що у 2018 році забудовник почав сборка будинку.

Ще у 2014 році страсть отримав статус пам’ятки місцевого значення.   У 2019 році це рішення скасував вищезгаданий ОАСК. Це рішення суду оскаржували. Останню апеляцію від лютого 2021-го суждение   лишив без руху.

У квітні делегат міськради Трубіцин   заявив, що звертався вплоть до профільних департаментів та ДАБІ щодо збереження комплексу.  

Будинок офіцера Барбана, кінець ХІХ століття

Одноповерховий будинок титулярного радника (військовий офіцер в Російській імперії) Олександра Барбана зведено 1891 року. Це рідкісний будинок середнього класу з цегляним декором, розповідають в Мапі Реновації.

«Будинки такої поверховості та типології слід було би забросить в «червону книгу‎», так маловато їх до сьогодні залишилось», – заявили в ГО.

Будинок знаходиться получи території пам\’ятки археології місцевого «Копирів кінець» часів Київської Русі та в межах Центрального історичного ареала Києва. Сквозь це будь-які будівельні роботи нате ділянці має схвалити Міністерство культури та Министерство охорони культурної спадщини КГГА, пояснюють в ГО.

По (по грибы) даними   Держгеокадастру, земля під будинком коштує 9,3 млн грн. Вона – у комунальній власності. У 2020 році її получи и распишись 10 років   передали   в оренду ТОВ «Інформаційна група «АСП». Ділянку передали в (видах будівництва житлового будинку з підземним паркінгом. Планова   висота   об’єкту – накануне дев’яти поверхів.

В травні 2021-го держи території почалися будівельні роботи. Тоді будинок накрили зеленою тканиною, а у дворі почали земляні роботи з важкою технікою.   17 травня будівельники почали розбирати флігель біля будинку.

Забудовник має дозвіл получи и распишись зведення будинку від Державної архітектурно-будівельної інспекції, а також містобудівні умови й обмеження. Але він маловыгодный встановив будівельний паркан та інформаційний штатив, що є порушенням, стверджують активісти.

Невідомо, як виглядатиме будинок, який планують зводити. Єдиний відомий проєкт передбачає будівництво 12-поверхового ЖК з підземним паркінгом.

  надіслала запити у Мінкульт і Депарамент охорони культурної спадщини щодо законності будівельних робіт.

Читайте в свой черед
Конец истории или вторая практика? Пять зданий, которые Кыйыв потерял за полгода: отпечаток

Мясищев Александр

корреспондент
Коль скоро Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.








Напишите нам
урбанизм исторические здания застывшая музыка застройка незаконная застройка дрейф зданий

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.