Цемент та бетон наближують час невідворотніх кліматичних змін. Шляхи виходу

4e600cd6ab579c7bc58cfd99c13e2911

БEТOН ТA КЛІМAТИЧНІ ЗМІНИ

В трьox тoмax тexнічниx дaниx во (избежание бритaнськoгo висoкoшвидкіснoгo зaлізничнoгo прoeкту, щo кoштує 53 млн фунтів стeрлінгів є тaблиця, якa пoкaзує щo 20 млн. тoнн бeтoну дoвeдeться викoристaти, щoб пoбудувaти нeoбxідні 105 миль кoлії, дрeнaжниx труб, мoстів і тунeлів. Зa підрaxункaми цьoгo дoсить щoб oнoвити всі дoрoги містa Мaнчeстeр. Исполнение) будівництвa aтoмнoї eлeктрoстaнції Hinckley B в Сoмeрсeті будe нeoбxідний більш скрoмний oб’єм — 3 млн тoн бeтoну, a прoeкт нoвoї злітнo-пoсaдкoвoї смуги aeрoпoрту Xітрoу пeрeдбaчaє викoристaння щe мільйoнa тoнн.

Цeмeнт, який є ключoвим кoмпoнeнтoм бeтoну і oдним з нaйбільш ширoкo викoристoвувaниx мaтeріaлів, ствoрeниx людинoю, є нaріжним кaмeнeм глoбaльнoгo будівництвa. Цe сфoрмувaлo сучaснe середовище, але його виробництво має величезний відбиток, який ні промисловість, ні уряди мало-: неграмотный бажають вирішувати. Через використання тепла, необхідного к подрібнення порід і природних хімічних процесів, пов\’язаних з виготовленням цементу, кожна тысяча рублей виготовленного цементу коштує атмосфері також одну тонну C02, основного газу «парникового ефекту».

Включаючи нову транспортну залізничну лінію Crossrail, що протесниться через Лондон, будівництво чотирьох вищезнаведених найбільших поточних будівельних проектів Великої Британії в области завершенні забруднить атмосферу більше ніж держи 10 млн тонн СО2. Британське місто розміром з Бірмінгем щорічно продукує 19 млн. тонн вуглецевого газу возьми рік.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ ЦІКАВИХ ФАКТІВ Для БЕТОН:


Майже 6% всіх викидів парникових газів у Великобританії, а також давно 8% світових викидів, поступають від виробництва цементу. Якби цементна промисловість була країною, ведь займала б третє місце из-за величиною викидів СО2 у світі після Китаю та США.

Забруднення вуглекислим газом від цементу та бетону є настільки великим, що якщо його без- зменшити через переробку чи впровадження більш екологічних виробництв, ведь ця галузь в перспективі може самостійно поставити під загрозу сила Паризький договір 2015 року, який має получай меті утримати зростання температури в світі в межах 2 градусів Цельсія. Як зазначає ООН, щоб втілити його у життя щорічні викиди повинні знизитися приблизно нате 16% протягом наступних 10 років і нате набагато більші цифри в майбутньому.

Хоча деякі з найбільших компаній з виробництва цементу знизили вуглецеву інтенсивність своєї продукції, інвестуючи в більш економічні паливні печі, більшість отриманих поліпшень були затьмарені значним зростанням світового виробництва цементу та бетону. Населення збільшується, відбувається активна урбанізація в Азії та Африці, є значна надобность в будівництві дамб, доріг і будинків, а по того ж збільшення загальносвітового рівня особистого багатства збільшили попит возьми цемент та бетон. Щорічне виробництво цементу зросло в чотири рази з майже одного мільярда накануне більш ніж 4 мільярдів тонн получи рік за 30 років. У наступному десятилітті очікується збільшення ще в 500 млн. тонн получи рік. Якщо не відбудеться різких змін, очікується, що викиди вуглекислого газу ввд власне цементу продовжуватимуть зростати після 2050 року.

Лідери галузі враз збентежені, усвідомлюють, що їм загрожують фінансові санкції, але бачать також що кліматичні зміни є поки невідчутними, незважаючи возьми їх реальну велику загрозу. Також є добре відомий пирушка факт, що більшість споруд можна безпечно побудувати безо використання цементу. Власні галузеві дослідження показали, що умовно «зелені» цементні продукти, що використовують вторинні побічні продукти з в’яжучими характеристиками цементу як сталевий изгарина, зола від спалювання вугілля та деякі типи глини. Замість цього в галузі більше покладаються бери нові технології захоплення та зберігання вуглецю, які можуть дозволити скоротити викиди від виробництва цементу бери 20-25%. Це бажане мислення. Велика частина промисловості ровно по суті є консервативною, не знає для альтернативи для цементу і неохоче приймає зміни. Звичайному нежто портландському цементу довіряють от його надійність і універсальність, а виробники продовжують акцентувати увагу покупців возьми його якостях та доступній ціні, зовсім приставки не- використовуючи альтернативні матеріали. Минус сучасних великих демонстраційних проектів, які покажуть реальність великої кількості рішень у цій сфері, а також освітніх програм ради архітекторів і планувальників, прогрес если мінімальним.

Але технологічні зміни далеко не лише не дозволять достатньо швидко перестати використовувати альболит. Для стимулювання галузі розвиватись вже сразу ведуться розмови про запровадження світового цементного податку. Тільки якщо все промисловість змушена буде платити значно більше вслед за викиди від виробництва свого продукту, компанії перейдуть бери більш чисті технології. Конкретний податок получи цемент добре вписується в зростаючі світові вимоги поперед простого глобального податку получай викиди вуглецю. Вони були запропоновані і прийняті в обмеженій основі більше 20 років тому, але цементна промисловість пролобіювала їх відкладення щодо себя в Європі, США, Канаді та інших країнах.

Насправді такий вплив промисловості держи уряди, що  прийняли  лише символічні обмеження викидів, має своїм результатом нові гігантські проекти, які потребують великих об’ємів цементу та бетону, такі як HS2 і масові програми будівництва бетонних доріг у багатьох провідних країнах. В Європі, дескать схема регулювання квот получи и распишись викиди неодноразово давала збої, знову ж таки черезо лобіювання інтересів, відсутність регулювання вуглецевих викидів виробництва с целью цементних виробників призвело после того, що галузь отримала непередбачувані прибутки та повну відсутність скорочення викидів.

В один присест існує принаймні 70 національних і регіональних схем оподаткування викидів вуглекислого газу, які охоплюють приблизно 20% всіх глобальних забруднень. Деякі, як і в Норвегії, Швеції та Фінляндії, є прямими податками; інші, включаючи штаты Каліфорнія, ЄС, Китай і Південну Корею, є схемами торгівлі викидами, які видають дозволи на промисловості для забруднення. Согласованное мнение полягає в тому, що вуглець у всіх цих схемах кончено ще коштує занадто задешево, щоб стимулювати зміни та заохочувати паливно-енергетичну та цементну галузі сопроводить їх швидко і ефективно. У кращому випадку, вуглецеві схеми заохочували виробників цементу та інших великих користувачів квот нате вуглецт до перенесення виробництв, щоб уникнути зборів.

Дослідження показують, що прямі податки безлюдный (=малолюдный) тільки скорочують викиди краще, ніж схеми обмеження і торгівлі квотами, а також залучають більше грошей. Високий глобальний податок возьми цемент, за теорією, зосередить свідомість промисловості для змінах та масово знизить попит для вуглецевий цемент. Водночас як і всего лучшего-який податок, що підвищує ціни бери енергоносії, він буде дуже непопулярним.

Деякі економісти вказують получи рішення — зробити податок бери цемент або податок сверху викиди вуглецю «нейтральним доходом», а гроші, отримані від промисловості, повертати населенню у вигляді податкових пільг, щоб компенсувати до свидания-яке зростання рахунків следовать використання енергії або використовувати їх угоду кому) спеціального зменшення інших викидів. Следом де застосовувалися аналогічні підходи, як у Швейцарії, яка має податок для паливо для опалення, либо у Новій Зеландії, високі податки возьми вуглець виявилися популярними та ефективними.

Цементна промисловість перетворила світ і збагатила як себя, так і людство. Але с ходу вона загрожує змінити навколишнє середовище вследствие неконтрольоване потепління. Час невідворотніх змін наближується і промисловість повинна терміново реагувати в проблему, яку вона неизвестно зачем чи інакше допомогла створити.

 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.