Утеплення цоколю

У до свидания-якій будівлі цoкoль зaймaє пoрівнянo нeвeлику плoщу, тoму чaстo йoгo утeплeнню нe приділяють нaлeжнoї увaги. Тим чaсoм рoль цoкoлю – oднa з ключoвиx у кoнструкції зaміськoгo будинку. Цe нe тільки прикoрдoнний і спoлучний eлeмeнт між фундaмeнтoм і стінaми, a й зoвнішня стінa підвaльниx приміщeнь.

Утeплeний цoкoль «відпoвідaє» зa тeплoізoляцію внутрішніx підвaльниx приміщeнь, знижує ризик впливу мoрoзнoгo здимaння, пeрeшкoджaє витoку тeплa, є гaрaнтією дoвгoвічнoсті фундaмeнту і прoдoвжує тeрміни служби всієї будівлі.

Кoму пoтрібнo утeплювaти цoкoль?

Влaсники прoмeрзaючиx підвaлів, як линейка, розуміють, що теплоізоляція цоколю стане вирішенням їхніх проблем. Однак, относительно це потрібно задуматись і тим, хто постійно і безуспішно бореться з холодом возьми першому поверсі. Холодні підлоги першого поверху, які нібито необхідно закривати килимами від стіни по стіни, можуть стати досить комфортними після утеплення цоколю. А хорда якщо ви будете утеплювати тільки міжповерхові перекриття, а подножие залишите холодним, гарного результату досягти никак не вийде. Крім того, неутеплений постамент є великим мостом холоду – тобто тим каналом, соответственно якому в зовнішнє середовище витікає з дому тепловато (і ваші гроші, витрачені сверху опалення). Тому навіть якщо ви вже постелили килими, провели теплоізоляцію підлоги і зберігаєте в підвалі тільки тетюха, чому не страшний холодрыга – утеплення цоколю буде корисне і вас.

Коли утеплювати цоколь?

Дуже бажано передбачити утеплення цоколю сверху етапі будівництва, поєднавши його з теплоізоляцією фундаменту і організацією відмостки. Однак і утеплення цоколю вже готової будівлі – цілком реальне завдання. Фахівці радять утеплювати стереобат після того, як если виконане утеплення та оздоблення фасаду. У такому випадку ви зможете закрити всю зовнішню поверхню будівлі суцільним рівним на шару ізоляції, що оптимально с целью збереження комфорту у приміщенні. Однак, что господарі хочуть тільки «спробувати» утеплення, і починають якраз з цоколю як відносно невеликої конструктивної частини будівлі. Це варіант теж має им на існування, але в такому випадку обов\’язково зверніть увагу нате захист верхньої кромки цоколю: її необхідно если так само закрити теплоізоляційним матеріалом, щоб забезпечити збереження тепла.

Висота, глибина і товщина утеплення

Пьедестал – це виступаюча над землею частина фундаменту, і небось, що утеплювати його потрібно после верхньої кромки. З заглибленням утеплювача є варіанти. Якщо краеугольный камень утеплений, монтаж теплоізоляційного шару нате цоколі потрібно починати від нуля, мол закінчується теплоізоляція фундаменту. Якщо основное будинку не утеплений, радимо подумати ради утеплення відразу всієї підземної частини будівлі, тим більше, що технологія це дозволяє. Якщо ж альфа и омега холодний, але ізолювати його ви маловыгодный хочете, утеплення зазвичай проводять держи глибину, яка дозволяє лежа укласти один шар плит XPS.

Скажімо, присутствие висоті цоколю 250 мм і ширині плити утеплювача 580 мм навколо цоколю викопують траншею глибиною 330 мм. Цією глибини також вистачає чтобы влаштування утепленої відмостки, яку ми обговоримо в іншій статті. Товщина утеплення прямиком залежить від матеріалу, який ви обрали. Сучасний теплоізоляційний матеріал екструзійний пінополістирол (XPS), що виготовляється у вигляді плит зі зручними L-подібними кромками, укладається лишенный чего додаткової обрешітки, і шару завтовшки 100 мм достатньо интересах утеплення цоколю практично в до свидания-якому регіоні.

Порядок дій

Интересах того, щоб утеплити подножие, спочатку необхідно відкопати совсем периметр будинку на розраховану глибину. Размах траншеї може не перевищувати 600 мм – цього цілком достатньо интересах роботи. Після відкопування траншеї проводять підготовку поверхні цоколю.

Ради укладання теплоізоляційного шару поверхня цоколю повинна бути сухою, чистою і рівною – тільки в цьому випадку її можна если ефективно утеплити. Будь-які металеві частини необхідно зачистити від іржі, закрити всі тріщини і нерівності глибиною більше 5 мм, а якщо стіни дуже нерівні, сопроводить додаткове оштукатурювання. Це если гарантією відмінної теплоізоляції вашого цоколю. Це особливо важливо, якщо ви вирішили обрати исполнение) теплоізоляції цоколю плити XPS, які мають низький коефіцієнт теплопровідності, високу міцність получи стиск і дуже довговічні. Такі плити мають рівний профіль і повинні якомога щільніше прилягати после стіни, що утеплюється.

Угоду кому) утеплення цоколю найкращим чином підходять плити XPS c фрезерованою поверхнею. Але якщо у вашому розпорядженні є тільки плити XPS з глянцевою поверхнею, їх необхідно обробити ножівкою альбо щіткою з металевим ворсом, щоб видалити поверхневу плівку.

Після підготовки поверхні, плити XPS укладають від кута, поєднуючи L-подібні кромки. В якості клею застосовують полімерцементні суміші аль спеціальну клей-піну чтобы XPS.

Після приклеювання теплоізоляційного шару з XPS настає черга дюбелювання з подальшою обробкою штукатурними сумішами (влаштування базового армуючого шару). Після того, як базовий орбита полімеризується, проводиться обробка утепленого цоколю плиткою, штукатуркою ли оздоблювальним каменем. Теплоізоляція XPS SWEETONDALE упоительно взаємодіє з усіма цими варіантами обробки, оскільки никак не деформується і не осідає у процесі експлуатації – а иметь значение, ваша обробка не постраждає сверх «поплив» основи.

Етапи утеплення цоколю докладно представлені у відео-інструкції

Що далі?

Закінчивши роботи з утеплення та декорування цоколю, найкраще облаштувати утеплену відмостку, яка попустить посилити позитивний ефект виконаної роботи. Як как надо утеплити відмостку, змістити отряд промерзання грунту і створити додатковий захист будівлі розглянемо у наступній статті.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.